زمزمه “حشیش? کوکائین?”, فروشندگان خیابانی در حال ارائه به گردشگران unsuspecting در لیسبون مرکز “مواد مخدر” که پلیس می گویند اغلب برگ سرخ مایل به قرمز, آرد یا زمین پاراستامول.

مردم محلی در لیسبون تاریخی سانتا ماریا میر منطقه می گویند جعلی مواد مخدر پدیده ای است که بدتر از نگرانی پلیس و صاحبان کسب و کار که از ترس گردشگران می تواند شروع به هدایت روشنی از پرتغالی پایتخت شلوغ مرکز.

“هر کس در تورهای خواسته می شود اگر آنها می خواهند مواد مخدر” Maarten یک بلژیک راهنمای تور مشغول به کار در لیسبون گفت. “برخی فقط خنده, اما دیگران نمی مانند آن را در همه.”

پرتغال این است که محبوب برای سواحل مکان های تاریخی و گلف تبدیل شده است متکی به گردشگری در سال های اخیر از سوی دولت و کسب و کار نگاه به آن به رشد پس از 2011-14 بحران بدهی.

مقدماتی ارقام منتشر شده در پایان سال گذشته نشان داد پرتغال استقبال یک رکورد از 26 میلیون توریست در سال 2019 با حدود یک سوم بازدید از لیسبون. داده ها از دنیای سفر و گردشگری شورای اسلامی نشان داد که مجموع سهم سفر و گردشگری به پرتغال تولید ناخالص داخلی رسیده 19.1 درصد در سال 2018 است.

مواد مخدر یک مشکل جدید برای کشور است که جرمزدایی در اختیار داشتن و مصرف یک مقدار محدود از مواد مخدر در سال 2001 پس از چند دهه از نرخ بالای اعتیاد به هروئین.

اما در حالی که فروش مواد مخدر غیر قانونی است فروش برگ سرخ مایل به قرمز یا آرد است. در بهترین حالت آن است که نقض خیابان صدور مجوز ،

برونو پریرا, کمیسر پلیس لیسبون تحقیقات جنایی وزارت گفت که قانون جدید مورد نیاز بود برای مقابله با مشکل است که نیاز به “توجه مداوم”.

“گردشگران هستند غافل از این پدیده به طوری که آنها در حال فریب خورده” پریرا گفت. پلیس می گویند فروشندگان را شیب دار سود با نشان دادن خریداران بالقوه و واقعی مواد مخدر نمونه به بو یا طعم و هنگامی که آنها پرداخت می شود, توزیع آنها را جعلی جایگزین.

“گردشگران شکایت هر هفته که آنها بوده ام پاره پاره در خارج از ما نوار” یک متصدی بار در حزب اصلی خیابان گفت.

صاحبان کسب و کار محلی که مانند Maarten می خواهید به ناشناس باقی می ماند در مورد یک واکنش از فروشندگان نگران هستند.

گردشگران گاهی اوقات به میله گفت: آنها در حال پنهان کردن نمایندگی مجاز و فروش از یک نوار مالک گفت. پلیس گفت که در مناسبت های دریافت نمایندگی تهاجمی اگر یک خریدار بالقوه علاقه مند است.

پلیس راه اندازی یک سری پوستر در سال 2016 و هنوز هم بر روی صفحه نمایش های زبان-در-گونه شعارها مانند “نیاز به برخی از ادویه? تاپیک ارزان تر از برگ در فروشگاه مواد غذایی. نمی خرید داروهای تقلبی!”

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر