هفته ‘کاهش خشونت’ شروع می شود در افغانستان برای تقویت صلح امیدوار

یک هفته جزئی آتش بس به اجرا در سراسر افغانستان در اوایل روز شنبه با طالبان آمریکا و نیروهای افغان همه را امضا کرد تا به یک آرامش است که می تواند یک نقطه عطف در جنگ است.

تبلیغات

اگر به اصطلاح “کاهش خشونت” دارد از آن خواهد شد یک قدم بزرگ به سمت خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا پس از بیش از 18 سال — و راه اندازی افغانستان به آینده نامشخص.

هر دو وزیر امور خارجه مایک Pompeo و طالبان با صدور بیانیه اعلام کرد موافقت خود را برای امضای یک توافق در 29 فوریه در دوحه پس از یک هفته جزئی بس.

“پس از یک اجرای موفق از این درک امضای طالبان و توافق است که انتظار می رود به حرکت رو به جلو” Pompeo, گفت:, و اضافه کرد که مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان خواهد بود “شروع به زودی پس از آن”.

افغانستان در شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل و طالبان منابع گفت: “کاهش خشونت” بین آمریکا و طالبان و نیروهای امنیتی افغان موافقت شده است.

ایالات متحده شده است در مذاکرات با طالبان برای بیش از یک سال به امن یک معامله که در آن خروج هزاران نفر از نیروهای نظامی در مقابل طالبان امنیت را تضمین می کند و یک وعده برای برگزاری مذاکرات صلح با دولت کابل ،

کاهش خشونت را نشان می دهد طالبان می توانید کنترل نیروهای خود را و نشان دادن حسن نیت پیش از امضای هر که می بینید پنتاگون برداشت حدود نیمی از 12,000-13,000 سربازان در حال حاضر در افغانستان است.

رئیس جمهور اشرف غنی روز جمعه گفت که بخشی از آتش بس شروع می شود در نیمه شب.

“ما گام های بعدی در روند صلح خواهد شد بستگی دارد در ارزیابی این هفته از کاهش خشونت” غنی که در این هفته امن دارد گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی ،

“نیروهای امنیتی افغان باقی خواهد ماند فعال دفاع وضعیت در طول هفته”.

در بیانیه طالبان گفت: دو طرف درگیر خواهد “ایجاد یک مناسب وضعیت امنیتی” پیش از معامله امضای.

طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین جداگانه توییتی که این توافق را “تمام” نیروهای خارجی افغانستان را ترک.

اما یک مقام ارشد دولت آمریکا رسمی تاکید کرد که هر گونه برداشت خواهد بود “بر اساس شرایط.”

در حال حاضر حداقل از ما می خواهد به ترک نیروهای نظامی در افغانستان در مبارزه با تروریسم ماموریت برای مبارزه با گروههای جهادی مانند گروه دولت اسلامی.

کاهش نیروهای ایالات متحده “است که بسیار به تحویل تعهدات است که (طالبان) را ساخته اند” این مقام آمریکایی به خبرنگاران گفت.

یکی طالبان منبع در پاکستان گفت که اگر توافق نامه ای امضا شد مارس 29, مذاکرات بین طالبان و دولت افغانستان نیاز به سیمان گسترده تر صلح معامله خواهد بود میله میله برای شروع در مارس 10.

جامعه بین المللی مورد ستایش قرار داد اعلام, با ناتو گفت این توافق می تواند راه را برای “صلح پایدار” در حالی که روسیه با برچسب آن را یک “رویداد مهم” برای پایان دادن به جنگ.

پاکستان که کمک به تسهیل مذاکرات میان آمریکا و داعش نیز از این خبر استقبال.

ایستاده کردن

در جنوب استان قندهار است که دیده می شود به عنوان طالبان افزوده یکی از شورشیان به خبرگزاری فرانسه گفت او دریافت سفارشات را به ایستادگی کردن.

اما یکی دیگر از فرماندهان طالبان مستقر در قندهار حافظ سعید هدایت گفت: او تنها دستور داده شده است به خودداری از حمله به شهرهای اصلی و بزرگراه ها.

“این به این معنی شاید خشونت ادامه خواهد داد و در مناطق” هدایت گفت.

طالبان متخصص Rahimullah Yusufzai گفت: این حرکت حاکی از یک تغییر در تفکر برای هر دو دولت افغانستان و آمریکا پس از سالها مبارزه با.

“هر دو طرف نشان داده اند که تعهد خود را به امضای قرارداد صلح و توسعه” او گفت:.

ایالات متحده امریکا و طالبان بوده است tantalisingly نزدیک به یک معامله تنها برای دیدن رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن هیچ کس آن را در ساعت یازدهم در ماه سپتامبر.

تلاش برای بنیادی افغانستان خونریزی است که با رنگ و لعاب عوارض از جمله ترس که رقابت نیروهای می تواند بهره برداری از سکون به امن یک میدان جنگ ،

کاهش خشونت است “هنوز هم فقط گام اول” اندرو واتکینز یک تحلیلگر ارشد گروه بین المللی بحران گفته.

“کسانی که در مذاکرات خواهد بود یک جاده سخت خود را دارند اما بهترین خیابان برای حل و فصل مسالمت آمیز به افغانستان جنگ است.”

‘صلح’

در روز پنج شنبه معاون رهبر طالبان گفت: طالبان بودند “کاملا متعهد” به مقابله با واشنگتن است.

“که ما گیر با چنین آشفته مذاکرات با دشمن ما جنگیدند تلخی برای دو دهه حتی به مرگ بارید از آسمان شهادت به تعهد خود برای پایان دادن به جنگ” Sirajuddin حقانی نوشت: در یک نظر قطعه در نیویورک تایمز.

حقانی همچنین رئیس شبکه حقانی های تعیین شده گروه تروریستی است که یکی از خطرناک ترین جناح های جنگ افغانستان و امریکا به رهبری نیروهای ناتو در افغانستان است.

پس از حمله آمریکایی ها به افغانستان پس از 11 سپتامبر 2001 حملات امریکا به صرف بیش از $1 تریلیون دلار در جنگ و بازسازی در افغانستان است.

در مورد 2,400 سربازان آمریکایی کشته شده اند همراه با دهها هزار نفر از افغانستان نیروهای طالبان و افغانستان.

(AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>