هفته ‘کاهش خشونت’ برای شروع در نیمه شب می گویند افغان

صادر شده در: بروز رسانی:

افغانستان, بین المللی و نیروهای طالبان را رعایت هفت روز کاهش خشونت در افغانستان آغاز و در نیمه شب (1930 به وقت تهران) افغانستان رسمی و رهبران طالبان گفت: در روز جمعه.

تبلیغات

توافق زده شد در طول مذاکرات طولانی بین آمریکا و طالبان نمایندگان آغاز شد که در قطر در سال 2018 و می تواند منجر به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفتند.

“بر اساس طرح کاهش خشونت (RIV) شروع خواهد شد بین طالبان و بین المللی و نیروهای امنیتی افغان برای یک هفته” جاوید فیصل سخنگوی مشاور امنیت ملی افغانستان گفت: “مهر.

“ما امیدواریم که آن را تمدید کنند و راه را برای برقراری آتش بس و داخل افغانستان مذاکرات,” او اضافه شده است.

سه فرماندهان طالبان – دو در دوحه و در افغانستان نیز تایید شده به مهر که آنها تا به حال توافق بر کاهش خشونت در افغانستان به مدت هفت روز شروع شب جمعه.

هر سه صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود. طالبان در انتظار یک اعلام رسمی از RIV بعد از آن در روز جمعه است.

یک رهبر طالبان مستقر در دوحه به رویترز گفت که این دوره نمی تواند به نام یک “آتش بس.”

“هر کس حق دارد از خود دفاع اما وجود دارد که بدون حمله به مواضع یکدیگر هستند در این هفت روز” رهبر طالبان گفت.

“این است که برای ایجاد یک محیط امنیتی در افغانستان می توان توسعه یافته و اگر همه چیز به خوبی پس از امضای توافق صلح با آمریکا,” او اضافه شده است.

مقامات ضروری به مذاکرات گفته بود هفته گذشته که توافق با طالبان خواهد بود و به دنبال آن مذاکرات در داخل افغانستان حل و فصل سیاسی میان طالبان و افغانستان که شامل مقامات دولتی.

طالبان قبلا حاضر به صحبت می کنند به طور مستقیم به کابل که دولت آنها را محکوم به عنوان یک عروسک خیمه شب بازی آمریکا.

افغانستان را حفظ خواهد کرد تا عادی عملیات نظامی علیه دیگر گروه های تروریستی مانند داعش یا دولت اسلامی در طول RIV دوره فیصل افزود که نیروهای امنیتی افغان نیز مقابله به مثل به کوچکترین تخطی از درک توسط طالبان.

“دولت های محلی و مقامات امنیتی دستور داده شده است که توسط رئیس جمهور خود را در چگونه برای پیروی از مقررات توافق برای RIV دوره,” او گفت:.

مقامات ایالات متحده نمی شد فورا در دسترس است برای اظهار نظر.

ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان شده است در جلسه ای در دوحه پس از 2018 حتی اگر جنگ درگرفته است در افغانستان هزاران تن از غیرنظامیان و مبارزان کشته شده اند که همه نیروهای خود را گسترش داده اند ارضی کنترل.

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>