چه آمونیوم نیترات شیمیایی که انفجار در لبنان بیروت?

لبنان بیروت پایتخت بود را لرزاند سه شنبه شب به وقت محلی با یک انفجار که به کشته شدن دست کم 78 نفر و زخمی شدن هزاران نفر دیگر.

نخست وزیر این کشور را حسن دیاب گفت: این انفجار باعث شد حدود 2,700 تن نیترات آمونیوم ذخیره شده در نزدیکی شهر باری پورت. فیلم به نظر می رسد برای نشان دادن آتش در نزدیکی قبل از انفجار.

نیترات آمونیوم دارای فرمول شیمیایی NH4NO3. تولید شده به عنوان کوچک متخلخل گلوله یا “prills” این یکی از ترین در جهان به طور گسترده ای استفاده می شود کود.

همچنین جزء اصلی در بسیاری از انواع مواد منفجره معدن که در آن مخلوط شده با سوخت نفت و منفجر توسط مواد منفجره شارژ.

برای صنعتی نیترات آمونیوم فاجعه رخ می دهد بسیاری نیاز به رفتن اشتباه است. غم انگیز به نظر می رسد این بوده است که در بیروت.

آنچه که می تواند باعث انفجار?

نیترات آمونیوم سوختگی نیست در خود را دارد.

آن را به عنوان منبع اکسیژن است که می تواند سرعت بخشیدن به احتراق (سوختن) از مواد دیگر است.

برای احتراق رخ می دهد اکسیژن باید در حال حاضر. نیترات آمونیوم prills ارائه یک مقدار بیشتر متمرکز تامین اکسیژن از هوا در اطراف ما. این است که چرا از آن است که موثر در استخراج مواد منفجره که در آن مخلوط با نفت و دیگر سوخت.

در بالا به اندازه کافی حرارت, اما, آمونیوم نیترات می تواند به شدت تجزیه خود به خود. این فرایند باعث ایجاد گازها از جمله اکسیدهای نیتروژن و بخار آب است. آن است که این سریع انتشار گازهای است که باعث یک انفجار.

نیترات آمونیوم تجزیه می تواند مجموعه ای خاموش اگر یک انفجار رخ می دهد که در آن ذخیره شده است و آتش شدید در این نزدیکی هست. دومی چیزی است که اتفاق افتاده است در 2015 تیانجین, انفجار که به کشته شدن 173 نفر پس از اشتعال مواد شیمیایی و نیترات آمونیوم شد ذخیره می شود با هم در یک کارخانه مواد شیمیایی در شرق چین است.


ادامه مطلب: مبین: چقدر خطرناک است و سدیم سیانید موجود در تیانجین انفجار سایت ؟


در حالی که ما نمی دانیم چه چیزی باعث انفجار در بیروت, فیلم از این حادثه نشان می دهد این ممکن است تنظیم کردن آتش – قابل مشاهده در یک بخش از شهر بندر قبل از انفجار منطقه اتفاق افتاده است.

آن را نسبتا سخت و دشوار برای یک آتش باعث انفجار نیترات آمونیوم. آتش نیاز به پایدار و محدود در همان منطقه به عنوان نیترات آمونیوم prills.

همچنین prills خود به سوخت آتش به طوری که آنها نیاز به آلوده و یا بسته بندی شده در برخی از دیگر مواد قابل احتراق.

دستياران سلامت در معرض خطر

در بیروت گزارش شده از 2700 تن نیترات آمونیوم بودند ذخیره شده در انبار به مدت شش سال بدون ایمنی مناسب کنترل.

این تقریبا به طور قطع کمک به شرایط غم انگیز که منجر به یک امری عادی آتش سوزی صنعتی باعث چنین ویرانگر انفجار.

یک انفجار نیترات آمونیوم تولید مقادیر عظیم اکسیدهای نیتروژن.

دی اکسید نیتروژن (NO2) است قرمز بد بو گاز. تصاویر از بیروت مشخص آشکار مایل به قرمز رنگ به پر از گازهای حاصل از انفجار.

The Conversation logo

اکسیدهای نیتروژن معمولا در حال حاضر در شهری آلودگی هوا و می تواند باعث تحریک سیستم تنفسی است. افزایش میزان این آلاینده ها مربوط به خصوص برای افراد با شرایط تنفسی.

دود در بیروت خواهد شد در حال حاضر یک خطر سلامت به ساکنان تا زمانی که آنها به طور طبیعی پراکنده است که می تواند چندین روز بسته به شرایط محلی آب و هوا ،

یادآوری مهم

در اینجا در استرالیا, ما تولید و واردات مقادیر زیادی از نیترات آمونیوم بیشتر برای استفاده در معدن. آن ساخته شده است با ترکیب آمونیاک گاز با مایع و اسید نیتریک است که خود ساخته شده است از آمونیاک است.

نیترات آمونیوم است که به عنوان طبقه بندی کالاهای خطرناک و تمام جنبه های استفاده از آن ها محکم تنظیم شده است. برای دهه استرالیا تولید شده است ذخیره شده و با استفاده از آمونیوم نیترات بدون اصلی حادثه است.

انفجار در بیروت به ما نشان می دهد چقدر مهم این مقررات هستند.


ادامه مطلب: 75 سال پس از هیروشیما و ناکازاکی واتیکان ارائه راهنمایی اخلاقی در سلاح های هسته ای The Conversation


گابریل دا سیلوا, مربی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه ملبورن

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

The Conversation

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>