چه اسرار فراموش واتیکان archives نگه دارید در مورد پاپ پیوس دوازدهم ؟


شهر واتیکان: بیش از 150 مورخان و محققان را امضا کرده اند تا دسترسی به زودی به باز واتیکان archives پاپ پیوس دوازدهم شواهد شدید علمی علاقه به جنگ جهانی دوم دوران پاپ و رکورد خود را در هولوکاست.

Pope Pius XII leans from a window of his summer residence at Castelgandolfo to impart his blessing in September 1956.

پاپ پیوس دوازدهم خم از پنجره محل اقامت تابستانی خود را در Castelgandolfo به بیان برکت و رحمت خود را در ماه سپتامبر سال 1956.اعتبار:AP

کاردینال خوزه تلنتینو کلکا د Mendonca واتیکان ارشد کتابداری و اطلاع رسانی گفت: خبرنگاران در روز پنج شنبه که همه محققان – بدون در نظر گرفتن ملیت و ایمان و ایدئولوژی – شد خوش آمدید به درخواست مجوز برای استفاده از واتیکان پاپ کتابخانه که باز کردن پاسخها در مارس 2.

“کلیسای هیچ دلیلی برای ترس تاریخچه,” او گفت:.

برخی از گروه های یهودی و مورخان گفته اند که پیوس بود که پاپ از 1939-1958 ماند سکوت در هولوکاست و نمی به اندازه کافی برای صرفه جویی در زندگی می کند. مدافعان خود را در واتیکان و فراتر از آن می گویند او با استفاده از دیپلماسی آرام و تشویق صومعه و دیگر موسسات مذهبی برای پنهان کردن یهودیان است.

تبلیغات

بازنشسته پاپ بندیکت شانزدهم یک مدافع بزرگ پیوس شتاب این روند برای باز کردن archives جلوتر از برنامه به طوری که محققان می تواند خود را می گویند.

Pope Pius XII during an inspection of Rome after an American World War II air raid on August 13, 1943.

پاپ پیوس دوازدهم در طول بازرسی از رم پس از آمریکا در جنگ جهانی دوم حمله هوایی در 13 اوت سال 1943.اعتبار:AP

یکی از مورخان که برنامه ای را در شهر واتیکان در مارس 2, دیوید Kertzer از دانشگاه براون و نویسنده چندین کتاب در مورد پیوس’ پیشینیان و روابط خود با یهودیان. یکی از کتاب های او در مورد پیوس یازدهم پاپ و موسولینی, برنده جایزه پولیتزر برای بیوگرافی در سال 2015.

Kertzer گفت: قریب الوقوع باز از پیوس دوازدهم archives – و نور آن را به ریختن در نقش پاپ در طول جنگ – تا به حال “تولید هیجان فوق العاده ای در علمی جهان و فراتر از آن.”

“بسیار از اهمیت تاریخی نیز روشن تر شده برای پس از جنگ سال زمانی که پاپ در میان دیگر چالش های نگران است که حزب کمونیست را به قدرت در ایتالیا و بازی مهم پشت صحنه نقشی در مسدود کردن آن,” او گفت:.

کلکا د Mendonca هشدار داد که روند تحصیل میلیون ها نفر از صفحات اسناد از شش archives اندازه گیری می شود در سال های نه روز ، هفته و یا ماه و نیاز به صبر و شکیبایی است.

Pope Pius XII, wearing the ring of St Peter, sits on his throne at the Vatican in this September 1945 photo.

پاپ پیوس دوازدهم با پوشیدن حلقه سنت پیتر نشسته بر تاج و تخت خود را در واتیکان در این سپتامبر 1945 عکس.اعتبار:AP

هیچ “قاشق” انتظار می رود در کوتاه مدت تاکید کرد Monsignor Sergio Pagano بخشدار بایگانی.

این اسناد شامل آرشیو از پیوس دبیرخانه دولت – عضو اصلی کلیسا و حکومت که شامل واتیکان روابط خارجی با کشورهای دیگر – به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که از واتیکان جماعت برای دکترین از ایمان و واتیکان در دفتر مسئول ماموریت سرزمین.

گروه یهودی و مورخان استدلال کرده اند برای سال های سال است که واتیکان تا به حال هیچ کسب و کار در حال حرکت رو به جلو با پیوس’ تبرک علت تا زمانی که واتیکان آرشیو کامل باز شد. آنها همچنین خواسته است که هر گونه تبرک قرار داده می شود تا زمانی که این نسل از بازماندگان هولوکاست فوت کرده اند.

یهودیان آمریکایی کمیته است که بیان چنین تجدید نظر به استقبال افتتاح archives.

“ما اطمینان داریم که مستقل علمی نقد و بررسی از این مواد آرشیوی را ارائه وضوح بیشتر آنچه به عنوان مواضع و اقدامات انجام شده قرار گرفت در این دوره مقدس و کمک به حل و فصل پایدار بحث و جنجال در این زمینه گفت: خاخام دیوید روزن مسئول گروه ادیان امور.

او گفت: “لازم است شفافیت” را نیز افزایش در حال حاضر قوی کاتولیک و یهودی روابط.

پاپ بندیکت منتقل پیوس یک گام نزدیک تر به امکان تقدس در دسامبر سال 2009 زمانی که او تایید کرد که پیوس زندگی یک زندگی “قهرمانانه” مسیحی فضیلت است. همه که مورد نیاز است در حال حاضر است که برای واتیکان برای تعیین یک “معجزه” رخ داده است.

پاپ فرانسیس گفت در سال 2014 که معجزه تا به حال شناسایی شده نشان می دهد که این روند باقی خواهد ماند در برگزاری حداقل در حال حاضر.

AP

بیشترین بازدید فیلم ها در جهان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>