چرا همسران و دختران دبی شیخ محمد در حفظ و تلاش برای فرار ؟


شاهزاده Latifa دختر دبی میلیاردر حاکم او فرار کرد “کری” دو سال پیش. گرفته شده توسط کماندوهای خاموش هند خط ساحلی او نشده است دیده می شود پس از.

توسط Radhika Sanghani

Sheikh Mohammed bin Rashid al-Maktoum, Latifa’s father and ruler of Dubai.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم Latifa پدر و حاکم دبی.اعتبار:AFP

هنگامی که ما در ماشین بعد از ما فرار من تبدیل به Latifa و گفت: “ما مثل تلما و لوئیس” می گوید: “Tiina Jauhiainen با یک لبخند کوچک در تلخ و شیرین در حافظه. “اما پس از آن Latifa فریاد ‘هیچ نمی گویم که! داستان خود را ندارد یک پایان خوش.’ “

که دو سال پیش در فوریه 24, 2018, روز شاهزاده خانم لطیفه بنت محمد آل مکتوم دختر شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی و نخست وزیر امارات متحده عربی در تلاش برای فرار از زندگی او به عنوان یک دبی شاهزاده با کمک بهترین دوست Tiina.

در 32, این اولین بار Latifa تا کنون بوده است در صندلی جلو خودرو با داشتن همیشه به حال یک راننده و سفر در پشت. فرار شد و در نتیجه از هفت طرح سال است که درگیر رانندگی به عمان, در نظر گرفتن یک قایق تفریحی به آبهای بین المللی و شبانه روزی یک قایق بادبانی به سریلانکا از جایی که Latifa امیدوار به پرواز به ایالات متحده و ادعای پناهندگی سیاسی.

“Latifa در ابتدا رها هنگامی که ما به قایق اما او هر روز در حال رشد بود به طور فزاینده ای نگران است که پدر او در حال حاضر ممکن است پس از او می گوید:” Tiina. “در زمان به روز در قایق احساس واقعا طولانی است. آن را داغتر نزدیک ما رو به هند و قایق پر از سوسک. فرار در یک قایق بادبانی برای تلفن های موبایل پر زرق و برق اما آن مخالف بود. ما صرف بیشتر از زمان ما طبقه پایین در تلاش برای تماس با روزنامه نگاران در تلفن های ما به عنوان Latifa احساس کردند که ممکن است محافظت از او.”

اما فقط پس از هشت روز در هیئت مدیره قایق بادبانی, کاپیتان های Hervé Jaubert (یک فرانسوی که به کمک Latifa تا به حال داوطلب خدمت سربازی پس از او خوانده شده در مورد خود و فرار از دبی), شاهزاده خانم را کوتاه آزادی آمد به یک پایان ناگهانی در سواحل گوا, هنگامی که آن دو شنیده اثر شلیک گلوله از بالای عرشه. “Latifa بلافاصله متوجه آنها می آیند و پس از ما” به یاد می آورد Tiina. “ما طبقه پایین مخفی شده در حمام. ما ترسیده بودند بغل کردن هر یک از دیگر. وجود دارد هیچ جایی برای رفتن.”

کابین شروع به پر کردن با دود. “ما بعدا متوجه آنها شد شیرین کاری نارنجک” توضیح می دهد که Tiina و جفت مجبور شدند بر روی عرشه فوقانی جایی که آنها ملاقات کرد چند کماندوهای با اشاره به مسلسل در آنها. “این زمین سیاه و سفید با چراغ قرمز لیزر مناظر اشاره کرد و در بخش های مختلف بدن ما است. من تحت فشار قرار دادند به طبقه در یک استخر از خون [چند خدمه زخمی شده است]. آنها گره خورده است دست من و فریاد زد: “چشمان خود را ببندید! حرکت نمی کند و یا ما به شما شلیک.’

“ما گرفته شد و برگشت به دبی. که آخرین باری که من دیدم Latifa. او کشیده کردن قایق لگد زدن و جیغ که او به دنبال پناهندگی سیاسی. آنها را نادیده گرفت. کل وضعیت خیلی غیر واقعی. من آرزو می کنم من می خواهم چیزی گفت اما من فلج شده است. آنها را تهدید به شلیک به مغز من اگر من صحبت کرد. آن را تکان دهنده بود. آن را فراتر از درک من است.”

تبلیغات

همراه با Jaubert, Tiina گرفته شده به تیم ملی, زندان, که در آن او نگه داشته بود در سلول انفرادی برای چند هفته. “[من] در یک سلول است که انجماد سرد با چراغ های فلورسنت ، وجود دریچه در دیوار است که آنها می خواهم باز به من غذا,” او می گوید. “این شکنجه روانی بود. من محروم از خواب و نگهبانان به من گفت که من می خواهم ‘چاقو حاکم دبی در پشت’ بنابراین من می خواهم به مجازات اعدام یا حبس ابد. آنها تلاش کردند تا من را نادرست اعتراف کرد و گفت من می خواهم به تلاش برای تقلب Latifa به فرار. گاهی اوقات آنها می خواهم خیلی عصبانی من احساس آنها در مورد به من رسید.”

Tiina منتشر شد و پس از یک ویدئو که Latifa ساخته شده بود قبل از فرار رفت تا در یوتیوب و آن را عمومی ساخته شده بود که او می خواهم سعی به ترک این کشور ، قدرتمند فیلم که Tiina کمک کرد او را و که تاکنون دیده می شود بیش از چهار میلیون نفر آغاز می شود: “اگر شما در حال تماشای این ویدئو … یا من مرده ام یا من خیلی خیلی وضعیت بد است.” او در ادامه به بازشماری آنچه رخ داده به او پس از گذشته خود فرار تلاش و توصیف او به عنوان پدر “بد ترین شخص من تا کنون ملاقات کرد”.

شده است وجود دارد هرگز هر گونه پاسخ به این ویدئو به جز یک بیانیه کوتاه از خانواده اش منتشر شد در ماه دسامبر سال 2018 است. “او كه Sheikha Latifa است در حال حاضر امن در دبی” آن را ادعا کرد.

Princess Latifa and best friend Tiina Jauhiainen during their escape from Dubai in 2018.

شاهزاده Latifa و بهترین دوست Tiina Jauhiainen در طول فرار خود را از دبی در سال 2018 است. اعتبار:

شیخ محمد 70 تا حد زیادی اعتبار با تبدیل دبی به جهانی پر زرق و برق شهر در آن است امروز. مشتاق سوارکاری بود که تا حدودی تحصیل در انگلستان, او بنیانگذار Godolphin مسابقه پایدار owns a £75 میلیون املاک در ساری در انگلستان جنوب شرقی و آشنایی ملکه. پس او شروع حاکم دبی در سال 2006 او راه اندازی کرده است تعدادی از عمده کسب و کار از جمله شرکت هواپیمایی امارات و جمیرا گروه ساخت خانواده اش را به ارزش حدود $US4 میلیارد و همه در حالی که مدیریت به طور منظم پست خود شعر در Instagram به 4.9 میلیون پیروان.

هنوز پشت های عمومی خود را به عنوان تصویر مترقی حاکم رو به جلو و تفکر کشور نهفته است بیشتر بحث های جانبی. کمپین گروه دیده بان حقوق بشر به امارات متحده عربی “ریاکارانه” و می گوید که هر گونه تلاش برای رنگ و دولت به عنوان تحمل است “خنده دار”. در سال های اخیر شده اند وجود دارد تعدادی از موارد بالا مشخصات از مردم از جمله خارجی ها بودن زندانی و به اتهام بد رفتاری می شود در دست این کشور و سرویس های امنیتی.

قوانین کشور نیز در برخی از دقیقترین در جهان: مردم می توانند در بازداشت به صورت رایگان سخنرانی های مربوط به جرائم و لواط حمل 10 سال حبس. امارات نیز اجرا قانون نر سرپرستی که در آن زنان به طور موثر می تواند تنها با شوهر خود اجازه باید یک بهانه ای قانونی اگر آنها حاضر به داشتن رابطه جنسی با شوهر خود و باید اعطای حضانت از فرزندان او به شوهرش اگر او می خواهد به او را طلاق و ازدواج مجدد. قربانیان تجاوز به عنف نیز اغلب ostracised برای رفتن است.

تبلیغات
The Sheikh and his six wives.

شیخ و شش همسران.اعتبار:

سخت سرکوب زنان در امارات متحده عربی به نظر می رسد به گسترش به خانواده سلطنتی خود را. هر یک از شیخ همسران خود جدا و آنها را تشویق به ترکیب با یکدیگر. در برخی از راه, انتظارات از آنها به عنوان royals معنی آنها را حتی بیشتر محدود زندگی از محلی امارات متحده عربی زنان – Latifa ادعا کرده است او تا به حال هیچ آزادی برای سفر کاری یا حتی روابط است.

“مردم فکر می کنم” من او را فقط یک لوس شاهزاده خانم “می گوید:” Tiina. “اما او نه. او مانند کسی است که سزاوار یک شانس به صورت رایگان. برخی از مردم می گویند او تا به حال دسترسی به پول و قادر به انجام بسیاری از فعالیت ها مانند چتربازی که او دوست داشت. اما این فقط یک انحراف از واقعیت است. او نمی خواست به ماندن در خانه. او حتی نمی تماس خانه اش در یک خانه. او آن را به نام یک خانه از آن متنفر بودم. او مانند یک درمان جزئی و احساس او خفه کننده است. مادر او نیز بسیار مذهبی, بنابراین هر چیزی شبیه به رقص و یا موسیقی حرام [ممنوع].”

“مردم فکر می کنم” من او را فقط یک لوس شاهزاده خانم’ اما او نه. او مانند کسی است که سزاوار یک شانس بود.”

Tiina Jauhiainen در شاهزاده خانم Latifa

Tiina در حال حاضر 43 هرگز تصور او می خواهم تا پایان یابی یک شاهزاده خانم. او در فنلاند متولد شد که پدر و مادر او یک گل و کسب و کار و به دانشگاه رفت و در لندن قبل از حرکت به دبی در سال 2001. او برای اولین بار ملاقات Latifa در سال 2010 پس از استخدام به عنوان capoeira (یک هنر رزمی) مربی. این جفت ارز به آرامی شد دوستان آموزش چتربازی هم با Latifa رفتن به تبدیل شدن به یک مربی واجد شرایط با بیش از 2500 جهش به نام او.

“این به او حس آزادی و آدرنالین و یک دلیل برای در صبح می گوید:” Tiina. “او همیشه می خواست یک زندگی عادی. به کار می کنند. به مطالعه است. به سفر. هدف ما این بود که برای دیدن جهان است. من می خواستم به او نشان می دهد مورد علاقه من در کشور نپال و او از جان گذشته برای رفتن به هاوایی.

“ما استفاده می شود به صحبت های زیادی در مورد آنچه که ما می خواهم انجام پس از ما فرار کنند. اما آن را به سال برای او به اعتماد به من به طور کامل و باز کردن. او می خواهم زندگی می کردند چنین دشوار زندگی است. آن را مانند او یک زندانی در یک قفس طلاکاری شده با هیچ آزادی است.”

تبلیغات
Sheikh Mohammed with Queen Elizabeth II in Abu Dhabi; he is an acquaintance of the British monarch and owns a racing stable and an estate in the UK.

شیخ محمد با ملکه الیزابت دوم در ابوظبی; او آشنایی از پادشاه و صاحب یک مسابقه پایدار و املاک در انگلستان است.اعتبار:گتی ایماژ

زمانی که Latifa در حال حاضر 34, در نهایت به اشتراک گذاشته شده داستان او با Tiina آن ثابت می شود غیر قابل تصور یک مقایسه سطحی ظاهر لوکس از زندگی او به عنوان یک عرب, شاهزاده خانم, زندگی خصوصی مادرش کاخ کامل با یک هیات از 100 و خود ، در وجود او و ثروت او تا به حال در سمت چپ این کشور در بیش از دو دهه و ادعا می کند او حتی اجازه دیدار با دوستان خانه. او مجاز به مطالعه – “رویای او شده بود به تحصیل پزشکی می گوید:” Tiina – و بر خلاف بسیاری از او گام به خواهر و برادر هیچ برنامه ای تا به حال ساخته شده برای او و یا خواهر او ازدواج که Tiina معتقد است با توجه به او و خواهر او Shamsa قبلی تلاش برای فرار.

Latifa سعی کرده بود برای فرار از بار قبل به عنوان یک نوجوان با سوار به عمان سوار بر اسب. اما پس از دستگیر شدن در مرز او را زندانی برای سه و نیم سال که در طی آن زمان او مدعی او شکنجه شد. “یک نفر خواهد او را نگه دارد و دیگر می عصا پای او می گوید:” Tiina. “او داده شد هیچ تازه لباس, مسواک یا هر چیزی به شستشو با.”

خواهر بزرگتر او داستان است و حتی بیشتر دلخراش. به نظر می رسد شاهزاده Shamsa سعی به فرار از خانواده سوری و مستغلات در سال 2000 زمانی که او فقط 18, پس از گفته او اجازه رفتن به دانشگاه. اما دو ماه بعد او در کمبریج گرفته و برگشت به دبی. آن است که در حال حاضر 20 سال از Shamsa گذشته دیده می شد ،

It is now 20 years since Princess Latifa's sister, Shamsa, was last seen in public.

آن است که در حال حاضر 20 سال از شاهزاده Latifa خواهر Shamsa گذشته دیده می شود ، اعتبار:

“او در زندان برای هشت سال پس از فرار در دبی می گوید:” Tiina. “او و Latifa استفاده می شود واقعا اما زمانی که او از زندان آزاد شد او هرگز همان. Latifa همیشه می خواستم به او کمک کند ، کمک به Shamsa بود و یکی از انگیزه های ترک در سال 2018 از آنجا که شما نمی تواند کمک به شخص دیگری تا زمانی که شما به خودتان کمک کند.”

شده است وجود دارد علاقه زیادی در Latifa مورد از جمله تلویزیون بی بی سی مستند که پخش شد در استرالیا در اوایل سال گذشته است. سپس یک سوم شاهزاده تغییر روایت در یک مورد که دارای عناوین جهانی. Princess Haya bint al-Hussein ششم از شیخ و یکی از Latifa را stepmothers موفق به ترک دبی در ژوئیه سال 2019 گرفتن او دو فرزند جوان او به عنوان او رفت و برای اولین بار به آلمان و سپس انگلستان است. او در حال حاضر برای ثبت طلاق و زندگی در لندن عمارت با کودکان خود را در حالی که مبارزه برای حضانت قانونی علیه شیخ در دادگاه عالی.

تبلیغات

بر خلاف شاهزاده Latifa که الجزایر مادر در نظر گرفته شده است یکی از این شیخ را “پایین” همسران, Princess Haya همیشه لذت بردم از امتیازات و آزادی است که بسیاری از زنان در دبی را تکذیب کرد. یک شاهزاده خانم در حق خود او متولد شد به اواخر شاه حسین از اردن شد, تحصیل در بریتانیا مدارس خصوصی بدمینتون و Bryanston, مطالعه فلسفه, سیاست و اقتصاد در آکسفورد و مشهور المپیک مربوط به اسب سواری. او همچنین ادعا می کند او تنها زن در اردن مجوز به رانندگی کامیون های سنگین.

ازدواج خود را به این شیخ که صورت گرفت پس از مرگ پدرش گفته شد به عشق بازی: آنها پیوند می خورند بیش از منافع خود را در اسب. آن شناخته شده نیست دقیقا به همین دلیل او تصمیم به ترک است اما اعتقاد بر این است که او ساخته شده بود آگاه از اطلاعات مربوط لطیفه داستان و که می تواند او را به سبب فرار به خارج از نگرانی برای خود و خود را فرزندان جوان است.

در شهادتها حکم به عموم مردم منتشر شد در اوایل ماه مارس انگلیسی بالا دادگاه شیخ انجام یک کمپین ترس و ارعاب در برابر Princess Haya و او دستور داد به آدم ربایی از Latifa و Shamsa. تهدیدات ادامه داد: پس از شاهزاده خانم به لندن نقل مکان کرد, قاضی, گفت:, و اضافه کرد که شیخ تا به حال با استفاده از دستگاه دولت “به تهدید ارعاب بدرفتاری و ستم با مجموع بی توجهی به حاکمیت قانون”.

Latifa with ex-Irish president Mary Robinson in late 2018; this is the only proof her friend Tiina has that the princess is still alive.

Latifa با ex-ایرلندی جمهور مری رابینسون در اواخر سال 2018; این تنها اثبات دوست Tiina است که شاهزاده خانم هنوز زنده است.اعتبار:

تنها اثبات Tiina است که Latifa زنده است برخی از عکس ها از او گرفته شده در دبی در اواخر سال 2018 است: او با مری رابینسون ایرلند رئیس جمهور سابق که یکی از دوستان Princess Haya. Latifa به نظر می رسد اشتباه و به نظر نمی رسد به آگاهی از عکس های گرفته شده. Tiina معتقد است که تا همین اواخر, Princess Haya ممکن است بر این باور اند که شیخ این نسخه – که Latifa شد ساخت تا او ادعا می کند. اما نه بیشتر. “من به وضوح به امید این ناتمام مورد تاثیر خواهد گذاشت. اگر Haya, مذاکرات در مورد دلایل خود را برای ترک آن می دهد اهرم برای کمک به Latifa.”

دیوید Haigh بشر-حقوق وکیل که کمک Tiina ایجاد #FreeLatifa کمپین می افزاید: “ما زمان زیادی را صرف کمک به حیاء و تیم حقوقی. ما امیدواریم که که او قادر به صحبت علنی در مورد آنچه اتفاق افتاده است به او و دلایل خود را برای ترک او قادر خواهید بود برای کمک به Latifa در راه ما به او کمک کرد و او خانواده است. برای ما این یک گام بزرگ است. او یکی از بالا ترین مشخصات زنان در جهان عرب است.”

این اولین نشانه از اخبار خوب Tiina تا به حال در دو سال گذشته. او شده است زندگی با دوستان خود در لندن بدون یک شغل پایدار در تلاش برای کمپین Latifa آزادی. “سالروز ازدواج و تولد سخت,” او می گوید. “چیزی است که اتفاق می افتد. این غم انگیز است. این تغییر زندگی من به طور کامل. من هرگز امید. اما آن را در آینده به یک نقطه که در آن من باید به فکر خودم بیش از حد.”

تبلیغات

Tiina نشده دچار هر گونه عواقب از Latifa خانواده اما او ادعا می کند که بسیاری از دوستان او در دبی دستگیر شدند و مورد پرسش در طول زمان او بازداشت شد. یکی از دوستان نزدیک او می گوید: حتی تبعید کردند. او در حال حاضر تمرکز بر روی حقوق بشر کار برای کمک به زنان دیگر که به آنها ستم در خاورمیانه است. این چیزی است که او و Latifa مورد بحث با هم انجام پس از فرار خود را و چیزی Latifa لمس بر روی خودش در ویدئو های خود را.

“هست که فقط شما می توانید انجام دهید زمانی که شما به دام افتاده در یک کشور و به دام افتاده با همه این محدودیت ها می گوید:” Latifa در فیلم است. “من احساس مثبت در مورد آینده و من احساس مانند آن را شروع یک ماجراجویی. این یک شروع از من این ادعا زندگی من و آزادی و آزادی انتخاب است. من انتظار نداریم که آن را آسان و به هیچ چیز آسان است اما من آن را به انتظار شروع یک فصل جدید در زندگی من و یکی که در آن من به برخی از صدای جایی که من مجبور به سکوت می شود.”

Tiina در حال حاضر امیدوار است که Latifa داستان حرکت خواهد کرد و دیگر زنان عرب به صحبت کردن در مورد راه آنها درمان می شوند. “Latifa نیست تنها کسی است که رنج می برند. وجود دارد بسیاری از زنان دیگر در شرایط مشابه بودن مظلوم به دلیل نابرابری نداشتن انتخاب برای مطالعه و یا کار می کنند. او یکی از آن زنان است. آن را بسیار طبیعی بیش از وجود دارد برای یک زن را تحت بازداشت خانگی به صورت شورش. و اگر Latifa به عنوان یک شاهزاده خانم است تحت درمان بود تصور کنید که چگونه آنها در حال درمان می شود ؟

“من امیدوارم که Latifa داستان جرقه یک حرکت جدید. آن زمان برای یک #MeToo از دیگر تحمل این نوع سوء استفاده ها در خلیج فارس. از آن زمان به صحبت کردن. من می دانم آن چه Latifa می خواهم. در فیلم, او می گوید حتی اگر او فرار تلاش نبود موفق او نمی خواست آن را به بیهوده باشد.”

Latifa داستان در حال حاضر با الهام از یک چهارم سابق دبی شاهزاده خانم – زن پس از ازدواج به شیخ محمد به صحبت کردن. Randa البنا از لبنان ملاقات حاکم دبی در سال 1972 در بیروت زمانی که او فقط 16. او ازدواج کرده و او در مدت کوتاهی پس از آنها تا به حال یک دختر با هم.

اما در عرض چند سال او در سمت چپ او. او قادر به طلاق او اما می گوید که او را “مجازات” بود که نه قادر به دیدن دخترش منال در حال حاضر در 40s خود را. او در آنجا ماند سکوت از ترس از پیامدهای برابر خود و یا فرزندان او بعد رفت و در را.

اما او الهام گرفته شده بود به صحبت کردن پس از شنیدن در مورد Shamsa و Latifa. گزارش شده است که او بارها و بارها پیامک شیخ محمد التماس او را به انتشار Latifa. او هرگز پاسخ داد.

“اولین Shamsa سپس Latifa و در حال حاضر Randa می گوید:” دیوید Haigh. “همه آنها به داستان های مشابه. “من مورد آزار قرار گرفته بود, من تا به حال دختر من گرفته و مرا تهدید کردند من آنها را این و آن.’ و این آنهایی که ما می دانیم در مورد. چگونه بسیاری از وجود دارد که ما نمی?

“این در مورد زمان ما فراتر از نما و glitz و زرق و برق دبی و سوال چه چیزی واقعا در رفتن است.”

نسخه ویرایش شده از یک داستان برای اولین بار منتشر شده در تلگراف Magazine, London.

برای جزئیات بیشتر از خوب های آخر هفته , مجله, بازدید از صفحه ما در Sydney Morning Herald, سن و بریزبن تایمز.

بیشترین بازدید فیلم ها در جهان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>