با جدید سختگیرانه تر هنجارهای چگونه Covid-19 خواهد برای همیشه لطفا برای تغییر راه ما پرواز

نرخ بالاتر کمتر مسیرهای قبل از پرواز چک بهداشت و کمتر مواد غذایی رایگان: coronavirus همه گیر است که طلوع یک عصر جدید از مسافرت هوایی.

تغییر لرزه ای در جریان است به عنوان خطوط هوایی جهان ارزیابی مجدد عملیات خود را و چگونه آنها را از بحران در حال ظهور. در طرز مرموزی خالی فرودگاه ماسک پوشیدن و اجتماعی فاصله در حال حاضر نشان می دهد یک تغییر رفتاری در میان کارکنان و مسافران به سمت چپ. یک shakeup پیش روست که قرار است به لمس تقریبا در هر جنبه ای از پرواز پس از محدودیت در حرکت باز کردن از پیچ.

“ما باید آماده برای یک متلاطم و تنبل بازیابی حتی بعد از ویروس موجود” Delta Air Lines, Inc. مدیر ارشد اجرایی اد Bastian گفت: در نامه ای به کارکنان این هفته است. “من تخمین می زنند دوره بهبودی می تواند دو تا سه سال است.”

در یک ماده از ماه coronavirus تنظیم مجدد ساعت در یک دهه رونق حمل و نقل هوایی شده است که یکی از بزرگ فرهنگی و اقتصادی پدیده های جهان پس از جنگ. انفجار در سفر هوایی منقبض شده این سیاره ایجاد شغل و صدها میلیون نفر از, برای اولین بار آگهی و پراکنده خانواده های فقیر و غنی بیش از قاره. در حال حاضر آن را همه در خود نگه دارد با شرکت های هواپیمایی چاک صندلی ظرفیت بیش از 70 درصد از ماه ژانویه با توجه به تجزیه و تحلیل شرکت Cirium.

وجود دارد بدون دانستن زمانی که مردم خواهد بود مایل به بسته به فضاهای محصور شده دوباره هر چند بین المللی حمل و نقل هوایی انجمن نظرسنجی نشان می دهد که 40 درصد از اخیر مسافران پیش بینی شده انتظار حداقل شش ماه پس از ویروس موجود است قبل از پرواز دوباره. بودجه حامل EasyJet Plc است که در میان کسانی که برنامه ریزی برای حفظ و وسط صندلی خالی حداقل در ابتدا برای اطمینان بخشیدن به مشتریان در مورد شخصی فاصله. در کره خطوط هوایی شرکت ، کابین خدمه در حال حاضر عینک و ماسک و دستکش و محافظ لباس.

کابین پست-تب

تنظیمات به احتمال زیاد به تغییر به عنوان حامل سعی کنید به فشار پول بیشتر از مشتریان است. برخی را ارتقاء حق بیمه کابین در حالی که ناوگان خود را در حال پایه و در نتیجه حتی starker تفاوت بالاتر-کلاس بخش و تا کنون بیشتر اسپارتان اقتصاد صندلی گفت: ولدیمیر Bilotkach یک مدرس دانشگاه در هوا-مدیریت حمل و نقل در سنگاپور موسسه فن آوری است.

در آسیا و یکی از آخرین پایگاه برای فراگیر کرایه خطوط هوایی نیز ممکن است به طور فزاینده شارژ اقتصاد مسافران به طور جداگانه برای چیزهایی مانند چمدان, چک در legroom نیست و وعده های غذایی گفت: Bilotkach نوشت که کتاب “اقتصاد خطوط هوایی” منتشر شده در سال 2017. حتی قبل از این ویروس زده حامل وجود دارد به طور معمول ساخته شده تنها 3 دلار از سود حاصل از هر مشتری با توجه به IATA. در اروپا و ایالات متحده که در آن فرعی اتهامات در حال حاضر بالا رفتن این ارقام 5 دلار و 17 دلار بود.

پروازهای ارزان را می توان در حال حاضر به عنوان شرکت های هواپیمایی رقابت برای تعداد انگشت شماری از مسافران در حالی که inklings از بهبود نشان می دهد ترافیک در چین شلوغ ترین مسیرهای است تا حداقل 7 درصد از فوریه پایین. یاتا ارشد اجرایی, Alexandre de Juniac گفت: پوشیدن ماسک صورت ممکن است اطمینان مسافران, اما نگه داشتن وسط صندلی خالی خواهد بود به چالش کشیدن و کاهش حداکثر صندلی ظرفیت به زیر شکستن حتی سطوح.

صنعت اب و هوای طوفان قبل از, اما هیچ کدام به عنوان خشن به عنوان این. نزدیک به دو سوم از جهان 26,000 مسافر هواپیما در حال پایه و 25 میلیون شغل در معرض خطر هستند. یاتا هشدار داده است که حامل یک $314 میلیارد کسری در فروش بلیط این سال و نیمی از آنها در صورت ورشکستگی در دو تا سه ماه بدون کمک دولت. EasyJet مستقر در Luton, انگلستان به داده ها-علم و تیم های مدلسازی سناریوهای مختلف برای چگونه به زودی تقاضا بازده در چه سطح و چه قیمت به مردم پرداخت خواهد شد و چه مقدار به پرداخت هزینه به سود در پرواز مدیر عامل شرکت Johan Lundgren گفت: در یک کنفرانس تلفنی در هفته گذشته. هیچ کس نمی داند پاسخ.

مسافر آزمون

یک نگرانی این است که مشتریان را با سلامت مرتبط با ورود قوانین که ممکن است از کشوری به کشور به خصوص در طول ناهموار باز کردن فرآیند. فقط به عنوان فرودگاه تشدید تدابیر امنیتی پس از حملات تروریستی سپتامبر سال 2001 در آمریکا و مسافران می تواند موضوع را به آزمون مانند دما چک و یا آنها ممکن است حتی نیاز به گواهی سلامت به پرواز با توجه به شرکت مشاوره BCG. که می تواند وقت گیر و پیچیده پرواز برنامه.

“برای این کار باید سریع و امن است. چیزی که نسبتا جزئی بار گفت:” Dirk-Maarten Molenaar آمستردام-بر سر BCG سفر و گردشگری تمرین در اروپا و خاورمیانه و شمال آفریقا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>