صادر شده در: بروز رسانی:

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در روز پنج شنبه که coronavirus بیماری همه گیر در چین در حال حاضر به منزله اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی.

تبلیغات

Tedros Adhanom Ghebreyesus که مدیر کل اعلام کرد این تصمیم پس از جلسه آن کمیته اضطراری مستقل پنل از کارشناسان در میان نصب شواهدی از ویروس در حال گسترش به برخی از 18 کشور جهان است.

Tedros گفت: در یک کنفرانس خبری در ژنو که هفته های اخیر شاهد بی سابقه شیوع است که ملاقات با یک بی سابقه ای پاسخ.

“اجازه دهید من روشن شود این بیانیه است نه یک رأی عدم اعتماد به نفس در چین,” او گفت:.

“ما بزرگترین نگرانی این است که پتانسیل برای این ویروس به گسترش به کشورهای ضعیف تر سیستم های سلامت,” او اضافه شده است.

که پانل ریاست Didier Houssin فرانسه متشکل از 16 کارشناسان مستقل.

دو بار در هفته گذشته کارشناسان تا به حال تصمیم به اعلام شرایط اضطراری در حالی که آنها به دنبال اطلاعات بیشتر از چین و در انتظار شواهد تایید فرد-به-فرد گسترش این ویروس در کشورهای دیگر, بنابراین به عنوان برای دیدار با معیارهای خود را برای یک اورژانس جهانی.

اعلامیه جهانی اضطراری باعث توصیه به همه کشورها با هدف جلوگیری و یا کاهش مرزی گسترش بیماری در حالی که غیر ضروری اجتناب از تداخل با تجارت و مسافرت است.

آن را پوشش می دهد موقت توصیه هایی برای ملی مقامات بهداشتی در سراسر جهان است که شامل پله تا خود را نظارت بر آمادگی و مهار اقدامات است.

اگر چه که هیچ قدرت قانونی برای تحریم کشورها آن را می تواند درخواست دولت برای ارائه توجیه علمی برای هر سفر و یا محدودیت های تجاری که به آنها تحمیل در این رویداد بین المللی اضطراری است.

(رویترز)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de